Novinky ve WordPress 6.2.1: Co musíte vědět

  Novinky

WordPress 6.2.1 je nyní dostupný a přináší nám mnoho vylepšení a aktualizací. Ve svém nejnovějším vydání se WordPress zaměřil na opravy chyb a zlepšení bezpečnosti, což je skvělé pro všechny uživatele WordPressu.

Opravy chyb v jádru a blokovém editoru

První, co stojí za zmínku, je, že tato menší verze přináší 20 oprav chyb v jádru a 10 oprav chyb pro blokový editor. To je mnoho oprav, které pomohou vylepšit váš celkový zážitek z používání WordPressu. Chcete-li se dozvědět více o těchto opravách, doporučujeme si přečíst oznámení o vydání Release Candidate, které poskytuje podrobný přehled všech aktualizací.

Bezpečnostní aktualizace

Jednou z nejdůležitějších součástí této aktualizace jsou bezpečnostní opravy. WordPress doporučuje, abyste své stránky okamžitě aktualizovali, protože tato verze obsahuje několik bezpečnostních oprav, které jsou důležité pro ochranu vašeho webu.

Zde je několik hlavních bezpečnostních aktualizací, které byly provedeny:

  1. Blokování témat zpracovávajících zkrácené kódy v uživatelsky generovaných datech. Toto je důležité pro zabránění potenciálně škodlivého kódu, který by mohl být vložen do vašeho webu.
  2. Oprava CSRF problému při aktualizaci náhledů příloh. Toto je důležité pro zabránění neautorizovaných změn na vašem webu.
  3. Oprava chyby umožňující XSS prostřednictvím automatického objevování otevřených vložení. Toto je důležité pro zabránění potenciálně škodlivého kódu, který by mohl být vložen do vašeho webu.
  4. Oprava obcházení sanitace KSES v atributech bloku pro uživatele s nízkými oprávněními. Toto je důležité pro zabránění uživatelům s nízkými oprávněními vkládat potenciálně škodlivý kód do atributů bloků.
  5. Oprava problému s průchodem cestou prostřednictvím překladových souborů. Toto je důležité pro zabránění neautorizovaného přístupu k souborům na vašem serveru.

Krátce o budoucnosti WordPressu

Také je třeba zmínit, že WordPress 6.2.1 je malá aktualizace (minor update). To znamená, že tým za WordPressem se už hned pustí do práce na další hlavní verzi, kterou můžeme očekávat v srpnu 2023. Tato verze bude označena jako WordPress 6.3 a už teď se jí nemůžeme dočkat!

Závěr

Aktualizace WordPress 6.2.1 je důlažitá pro každého uživatele WordPressu. Nejenže tato verze přináší řadu oprav chyb, které vylepší váš zážitek z používání WordPressu, ale také obsahuje důležité bezpečnostní aktualizace, které pomohou chránit váš web.

Doporučujeme, abyste svůj web aktualizovali na WordPress 6.2.1 co nejdříve, abyste mohli využít všechny tyto vylepšení a zabezpečení. A nezapomeňte, že tým za WordPressem už pracuje na další velké verzi, takže se máme na co těšit!

Napiš komentář